Cuma , Ekim 20 2017
Ana Sayfa / Balzac Günlüğü / Mutlu Anlar / Lucky’nin inanılmaz değişimi

Lucky’nin inanılmaz değişimi

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ölüme terk edilmiş halde iskelete dönmüş halde bulduğu doberman cinsi köpek, veterinerlerin şefkati ve tedavisiyle yaşama tutundu. Hayata tutunma mücadelesiyle bakıcılarını bile şaşırtan köpeğe İngilizce şanslı anlamına gelen Lucky adı verildi. Sağlığına kavuşan Lucky, şimdi yeni sahibini bekliyor.

12 Şubat’ta Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğünün 333 32 33 nolu acil ihbar hattını arayan bir vatandaş, Yeşildere mahallesinde muhtemelen sahibi tarafından sokağa terk edilen bir köpeğin ölmek üzere olduğunu belirterek daha fazla acı çekmemesi için uyutulmasını istedi. Hayvan ambulansı ile ihbar yerine giden veterinerler, aşırı derecede uyuz ve zayıf olan, vücudu yaralarla dolu doberman cinsi köpeği buldu. Ambulansla Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Bakımevine getirilen köpek tedavi altına alındı.

ÜÇ AYDA KİLO ALDI

Bakıcılarının Lucky adını verdiği erkek doberman, özel ısıtıcı lambalar altında günlerce serumla beslendi. 1.5 yaşındaki Lucky’in enfeksiyon ve uyuz tedavileri yapıldı. Bakımevi personelinin ilgi ve şefkati ile hayata tutunan köpeğin vücudundaki yaralar iyileşti, tüyleri tekrar çıktı. İnanılmaz hızlı bir iyileşme gösteren Lucky, kilo aldı 3 ay içinde sağlıklı bir doberman görünüme ulaştı. Hayata tutunma mücadelesiyle bakıcılarını şaşırtan Lucky, şimdi yeni yuvasını bekliyor.

İSTEDİĞİNİZ HAYVANI SAHİPLENİN

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Adnan Büyükkaya, vatandaşların Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağını her gün 14.00 – 16.00 saatlerinde ziyaret ederek, istedikleri hayvanı sahiplenebileceğini söyledi. Büyükkaya, vatandaşların yaralı ve zor durumdaki sahipsiz hayvanlarla ilgili 7/24 hizmet veren 332 22 33 nolu Bakımevi Acil İhbar Hattı’nı arayabileceklerini kaydetti.

Bakım evinde toplam 500’e yakın kedi, köpek bulunduğunu anlatan Büyükkaya, “Burada sahipsiz hasta ve yaralı hayvanların tıbbi ve cerrahi tedavilerini yapıyoruz. Sağlığına kavuşturduktan sonra sahiplendiriyoruz. Bakım evindeki hayvan dostlarımız yeni sahiplerini ve yuvalarını bekliyor” dedi.

Hayvan sahibi olmak isteyenlerin www.facebook.com/kepezalti.barinak adresini ziyaret edebileceği belirtildi.

Bizim Antalya / İHA-ANTALYA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Genç kız ve köpeğini dolmuşta öne oturtan babacan şoför

Bostancı’dan Kadıköy’e giden dolmuşun yolcuları tatlı bir deneyim yaşadı. Babacan dolmuş şoförü, genç bir kız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir