Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Gelibolu Belediyesi’nden Hayvan Barınağına Yeni Klinik

Gelibolu Belediyesi’nden Hayvan Barınağına Yeni Klinik

Gelibolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine hız kesmeden devam eden köpek barınağına yasalara uygun şekilde veteriner odası ve ameliyathanesi bulunan yeni klinik açıldı.

gelibolu

Aylık ortalama 30-40 adet köpeğe kısırlaştırma yapıldığını bildiren Destek Hizmetleri Müdürü Hakan Zarzık, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın hayvan barınağına yapılan her yeniliğe tam destek verdiğini söyledi. Destek Hizmetleri Müdürü Hakan Zarzık yaptığı açıklamada, ” Öncelikle 5199 Sayılı Havyan Hakları Kanunu’nun iyi etüd edilmesi gerekiyor. Bu kanunda çok açık ifadeler var. Özellikle başıboş köpekler ekiplerimiz tarafından alınarak barınağa götürülmekte ve orada veteriner hekim tarafından kısırlaştırma işlemi yapılmaktadır. Daha sonra köpeğe ameliyat yaraları geçene kadar bakılmakta, aşıları yapılarak kulağına numarasını gösteren küpe takılarak alındığı ortama salınmaktadır. Köpeklerin alındıkları ortama salınmaları kanunun bir gereğidir. Önemli bir konuda, özellikle yazın, yazlıkçı kesimin baktıkları ve giderken bıraktıkları köpeklerin Gelibolu’da köpek nüfusunu büyük ölçüde arttırdığı, özellikle bu tür köpeklerin kısırlaştırılmasının yapılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Hakan Zarzık, hayvan barınağımızı ziyaret etmek isteyen kişilerin özellikle çocuklarıyla gelmelerinin hayvan sevgisini aşılamak açısından çok önemli bir adım” dedi.

Haberler.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir