Salı , Aralık 6 2022

Kahraman köpek, bir anneyi ve 10 hasta yavrusunu kurtardı

Dallas Dogrrr, Dallas’taki kimsesiz hayvanların kurtarılması, rehabilitasyonu ve yuvalandırılması için çalışan bir hayvansever grubudur.

Fotoğraf: Dallas Dogrrr
Fotoğraf: Dallas Dogrrr

Grup üyelerinden Marina ve John, birgün bir park yakınında çalışırlarken siyah bir köpek onlara havlamaya başladı, ve köpeğin hareketlerinden sıradan bir havlama olmadığını tahmin eden ikili onu takip etmeye karar verdi. Köpek, onlar bir adım attıkça havlayarak birkaç adım geri gidiyordu, ve bu şekilde ne olduğunu anlayamadan ilerleyen John ve Marina, ağaçlık bir alana kadar geldiler ve yavru köpek sesleri duymaya başladılar.

Bu harika köpek, onları, buz gibi havada güçsüz düşen bir anne ve 10 yavrusuna taşımıştı! Bu şekilde kurtarılan kahraman köpeğin adı tabii ki “Hero”, anne köpeğin adı ise “Mona” oldu.

 

Hero yuvalandırıldı. Oyuncakları, parkları ve yürüşleri çok seviyor ve artık kendi evini ve ailesini koruyor.

Mona ise rehabilitasyona alındı. Artık kendisini korumak zorunda olmadığı ve insanlara güvenebileceği öğretiliyor. Günden güne daha sevgi dolu bir kız oluyor.

10 yavrunun 7 tanesini yuvalandırıldı, 3 yavru ise hala kalıcı yuvalarını arıyor.

 

Bunlara da göz atabilirsiniz

Su baskınından kurtarılan yavru kediler

Çok kuvvetli sağanak yağış ve gök gürültülerine uyanan İstanbul’da su baskınından kurtarılan yavru kedilerin görüntüleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir