Cuma , Temmuz 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Köpek dövüştürenlere 15 bin lira ceza kesildi

Köpek dövüştürenlere 15 bin lira ceza kesildi

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde köpek dövüşü yaptırıp, çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşan 10 kişiye Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü tarafından toplam 15 bin 357 lira para cezası kesildi. Ayrıca yapılan inceleme sonrası dövüştürülen köpeklere de el konularak barınaklara gönderildi

dov

Merkezi İstanbul’da bulunan Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO), Denizli’nin Çivril İlçesi’nde köpek dövüştürüldüğü ihbarını alınca sosyal medyada inceleme başlattı.

Facebook’ta bazı köpek sahiplerinin dövüştürdükleri köpeklerinin videosunu çekip, hesaplarında paylaştıkları tespit edildi.

Bunun üzerine dernek, konuyu belgeleriyle Denizli Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü’ne bildirdi. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, Facebook’taki hesabında köpek dövüşünü paylaşanlar başta olmak beğenenleri ve etiketlenenleri de tek tek inceledi.

Yapılan inceleme sonrası köpek dövüştürdüğü belirlenen E.T., C.A., H.B., S.B., N.Ü., R.A., E.T., M.B., E.K. ve N.K.’ya 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 11/2 maddesine göre toplam 15 bin 357 lira para cezası kesildi. Dövüştürülen 4 köpeğe de el konularak barınaklara teslim edildi. Ayrıca köpeklere el konulduğunu duyan 2 kişi de 4 ayrı köpeği kaçırıp, sakladığı öğrenildi.

DHA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir