Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Sokak köpeklerini yaşatalım projesi

Sokak köpeklerini yaşatalım projesi

Konya’nın Kulu ilçesinde sokak köpeklerine yönelik “Yaşa-Yaşat” projesi hayata geçirildi. Sokak köpeklerinin sağlık bakımları yapılıp, ilçede beslenme noktaları da oluşturulacak.

Konya’nın Kulu ilçesinde Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Sokak Köpeklerine yönelik “Yaşa-Yaşat” projesi hayata geçirildi. Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Murat Tütüncü, proje hakkında bilgi vererek şunlaır söyledi:

Köpeklerin sağlık bakımları yapılacak

“Proje, sokak köpeklerinin kısırlaştırma, aşılama ve yaşatma basamaklarından oluşmaktadır. İlçemizde köpek saldırılarının olmayacağı, sakin ve dost köpeklerin bizi koruyacağını amaçladık. En doğru çözüm, etkin bir kısırlaştırma ile saldırgan köpeklerin toplanıp, ilçemizin bilinen, aşılı, sakin köpeklerinin olmasıdır. Kısırlaştırılıp tekrar alındığı ortama bırakılan sahipsiz hayvan ortama alışkın olduğu ve ilçe halkı tarafından da sahiplenildiği takdirde ortama yabancı köpekleri sokmayacak ve bizleri koruyacaklardır” diye konuştu.

kulu

Köpeklere özel beslenme alanı oluşturulacak

Proje kapsamında ilçeden belediye gözetiminde toplanacak köpeklerin Konya’daki barınağa götürülerek kısırlaştırılacağını dile getiren Tütüncü, “Aşıları ve bakımları yapılan köpekler bir süre barınakta tutulacaklar ve sakin olanları gene belediyemiz gözetiminde alındıkları bölgeye bırakılacaklar. Projenin ikinci aşamasında belediye ile birlikte belirlenecek bölgelerde beslenme noktaları oluşturulacak. Broşürler dağıtılacak ve afişler asılarak bilgilendirme yapılacak Hayvanların sahiplendirilmesi hususunda internet sayfamızda bir bölüm oluşturulacak” dedi.

İHA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir