Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Jandarmanın eğitimli köpekleri Hiper ve Çakır

Jandarmanın eğitimli köpekleri Hiper ve Çakır

jBatman Üniversitesi, Ankara Üniversitesi Adli Bilimciler Derneği (ADBİD) tarafından düzenlenen 12’nci Uluslararası Anadolu Adli Bilimler programı sonrası Batman Jandarma Komutanlığı’na bağlı eğitimli köpeklerin gösterileri ilgi çekti.

Batman Üniversitesi’nde düzenlenen 12’nci Uluslararası Anadolu Adli Bilimler programı sonrası üniversite bahçesinde Batman Jandarma Komutanlığı’na bağlı ve henüz 4 yaşında olan uyuşturucu madde arama köpeği Hiper ve 3 yaşında olan bomba arama uzmanı olan Çakır isimli köpekler eğitmenleriyle beraber gösteri düzenledi. Eğitmenlerin Batman Üniversitesi bahçesinde bir ağacın altına sakladıkları uyuşturucu maddeleri kısa sürede bulan uzman köpekler gösteriyi izleyen konuklardan alkış aldı. Gösteri ardından vatandaşlar köpeklerle hatıra fotoğrafı çekti.

Batman Postası

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir