Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Bacağı Kesilmiş Yavrulu Sokak Köpeği

Bacağı Kesilmiş Yavrulu Sokak Köpeği

Yozgat’ta, hayvansever bir vatandaş, bacağı kesilmiş ve yavruları olan sokak köpeğine sahip çıkarak, önce veterinere götürdü ardından köpek barınağına teslim etti.

yy

Yozgat’ın Yerköy İlçesinde hayvan sever bir vatandaş, yol üzerinde bacağı kesilmiş ve yavruları olan sokak köpeğine sahip çıkarak, önce veterinere ardından köpek barınağına bıraktı.

YARALI KÖPEĞİ OTOMOBİLİNE ALDI

Galip Gençoğlu ve eşi Leyla Gençoğlu çifti iş yerine giderken Yerköy Mezbahanesi önünde arka ayağı kesilmiş sokak köpeğini fark etti. Gençoğlu, köpeği otomobile alarak önce veteriner hekime ardından Yozgat Belediyesi Hayvan Barınağına götürdü.

“İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ”

Galip Gençoğlu, köpeğin arka bacağının bilerek kesilmiş olabileceğini belirterek, bunu yapan kişinin insanlıktan nasibini almamış olduğunu söyledi.

“YERKÖY’E HAYVAN BARINAĞI ŞART”

Gençoğlu, “Yaralı köpeği veteriner hekim 4 saat süren bir ameliyatın ardından tedavi etti. Bu köpeğin yavrularının olduğu da sütle dolu göğüslerinden belli. Ben bunu yapanların insanlıktan yoksun olduğunu düşünüyorum. Biz bu köpeğin yardımına koştuk fakat her gün ilçemizde başıboş köpeklere kendini bilmez insanlar eziyet etmekte, kulağını, bacağını, kuyruğunu kesmekte. Yerköy’de bunun önüne geçebilmemiz için Hayvan Barınağı şart. Ben kendi barınağımda yaklaşık 10-15 köpek besliyorum ama yetkililerimiz bu sese kulak verip, en çok ihtiyacı olan Yerköy’e hayvan barınağını kurarlarsa hem hayvanlarımız bu eziyetlerden kurtulur.” diye konuştu.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir