Cuma , Ekim 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / 50 saat içinde ülkeyi terketmezlerse öldürülecekler

50 saat içinde ülkeyi terketmezlerse öldürülecekler

ABD’li aktör Johnny Depp’in başı köpeğini ülkeye sokarken yetkilileri durumdan haberdar etmediği için ağrıyabilir. Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım Bakanı karantina uygulamasını ihlal eden köpeğin öldürülebileceğini duyurdu.

BBC News
BBC News

Karayip Korsanları serisinin yeni filminin çekimleri için Avustralya’da bulunana Johnny Depp‘in başı kanunlarla dertte. Ülkeye özel uçağı ile giriş yapan ve yanında getirdiği evcil hayvanını izinsiz olarak ülkeye sokan Depp’in köpeği ülkeden çıkarılmaz ise sağlık uygulamaları nedeniyle öldürülecek.

Salgın hastalıklara karşı mücadelede oldukça sıkı kanunlara sahip olan Avustralya, ülkeye yurtdışından gelen evcil hayvanları karantinaya alıyor ve sağlık kontrolünden geçiriyor. Konuyla ilgili ülke basınına konuşan Tarım Bakanı Barnaby Joyce, “Onun Jonny Depp olması Avustralya kanunlarının ona işlemeyeceği anlamına gelmez” ifadeleriyle Depp’e adeta ültimatom verdi.

Ülkeye evcil hayvan sokmak için bir prosedür olduğunu belirten Joyce, 50 saat içinde köpeğin ABD’ye geri gönderilmemesi durumunda yetkililerin harekete geçeceğini belirtti.

NTV

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

California ‘petshop’larda satılan hayvanlara kurtarılmış olma şartı getiriyor

New York Times’ın haberine göre, ticari amaçlı hayvan üreticisi ve aracılarına bir darbe olarak, California’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir