Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Tüfekle vurulan köpek ameliyat edildi

Tüfekle vurulan köpek ameliyat edildi

Adıyaman’ın Besni ilçesi’ne bağlı Şambayat Beldesi’nde sokakta bulunan ve ters kaynadığı için bacağı sakat kalan köpek, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde ameliyat edildi.

Gaziantep  -  Bacağı Sakat Köpek Ameliyat Edildi

Şambayat’ta sokakta tüfekle vurulduktan sonra sol arka bacağı ters kaynadığı için sakat kalan köpek, bulanlar tarafından Gaziantep Canlı Hayatını İyileştirme Derneği’ne getirildi. Burada tedaviye alınan köpeğin bacağının röntgeni çekildi ve tahlilleri yapıldı. Köpeğe ‘Şambaba’ adını veren Canlı Hayatını İyileştirme Derneği üyeleri daha sonra ameliyat için Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne gönderildi. Burada ameliyatı yapılamayan ‘Şambaba’ tedavisi için Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne gönderildi. Fakültede 5 saat süren ameliyatı başarılı geçen köpeğin sağ bacağına kum torbası konularak fizik tedavisi yapılmaya başlandı.

Gaziantep  -  Bacağı Sakat Köpek Ameliyat Edildi

Tedavisinin ardından Gaziantep’e getirilen köpeğin ameliyat süreci hakkında bilgi veren Canlı Hayatını İyileştirme Derneği Genel Sekreteri Suzan Gökpınar, şunları söyledi:

“Köpek bize getirildiğinde tüfekle vurulmuş ve sağ bacağı yanlış kaynamış bir şekildeydi. Sonrasın da köpeği Antakya’ya götürdük. Orada muayeneden geçti. Oradaki hocaların yönlendirmesiyle Ankara Üniversitesi’ne götürdük. 3 ay süren bir fizik tedavinin ardından Gaziantep’e getirdik. Köpeğin fizik tedavisi 1 ay daha bacağına kum torbası bağlanarak yapılacak.”

Gaziantep  -  Bacağı Sakat Köpek Ameliyat Edildi

Köpeğin bacağının 3 ayrı operasyon geçirdiğini belirten dernek üyelerinden Cemal Güneş Tosun, “Köpeğin 3 ay bir süre tedavisi oldu. Son bir ay da fizik tedaviyle geçti. Köpeğin sağlığına kavuşması için çok uğraştık. Şambaba’nın sağlık durumu şu an oldukça iyi” dedi.

DHA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir