Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ne Günde 30 Köpek Getiriliyor

Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ne Günde 30 Köpek Getiriliyor

Adapazarı Belediyesi tarafından 1 yıl önce hizmete açılan Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ne günde ortalama 30 köpek getirildiği ve bakımlarının gerçekleştirildiği belirtildi.

Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi'ne Günde 30 Köpek Getiriliyor

Bakımevi ekiplerinin topladıkları köpeklere gerekli aşı ve tedavilerin yanı sıra kısırlaştırma çalışmaları yapılıyor. Sokak köpeklerinin yoğun bulunduğu Karaman, Camili ve Korucuk bölgelerinde hemen hemen her gün köpek toplamak zorunda kalan ekipler toplanılan hayvanların bakımlarının yapılmasını sağlıyorlar.

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer konuyla ilgili açıklamalarında son bir ayda ‘Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ ekiplerinin çalışmalarının sonucu 100 hayvanın kısırlaştırıldığını ve toplam 150 sokak köpeğinin de vatandaşlar tarafından sahiplenildiğini belirtti. Barınağın kapıları haftaiçi her gün saat 14:00 ile 16:00 arası vatandaşlara açılıyor.

Milliyet

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir