Perşembe , Eylül 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Kömürün maceraları devam ediyor

Kömürün maceraları devam ediyor

Çankaya Belediyesi Türkiye’nin sayılı köpek eğitmenlerinden Tarkan Özvardar ve köpeği Kömür’ü çocuklarla buluşturuyor.

komurÇocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve onları sokak hayvanlarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda eğitmek için harekete geçen Çankaya Belediyesi, Türkiye’nin sayılı köpek eğitmenlerinden Tarkan Özvardar ve köpeği Kömür’ü okul öğrencileriyle buluşturmaya devam ediyor. 10 farklı Şanslı Proje’den biri olan “Şanslıyız Çünkü Eğitim Şansımız Var” kapsamında ilçedeki ilkokulları ziyaret eden arama kurtarma köpeği Kömür, bu hafta Sınav Koleji öğrencileriyle bir araya geldi.

Sınav Koleji Hayvanları Koruma Kulübü Başkanı öğretmen Hatice Bilgin’in Çankaya Belediyesi ile iletişime geçmesi sonucu gerçekleştirilen etkinlikte Sınav Koleji İlkokulu’nun 63 öğrencisi Kömür’le tanışma fırsatı buldu.
Eğitime başlarken Kömür’ü tanıtan Özvardar, “Kömür, sizin her gün sokaklarda gördüğünüz köpeklerden biriydi. Daha önce hiçbir eğitim almamıştı ve çok ürkekti. Biz Kömür’le dost olduk ve ben onu eğittim. Kömür şimdi, deprem olduğu zaman yıkılan binaların altında kalan insanları arayıp buluyor ve onları kurtarmamıza yardım ediyor” dedi. Özvardar sokak hayvanları hakkında bazı bilgiler verdikten sonra soruları cevapladı.

SOKAK KÖPEKLERİNDEN KAÇMAYIN

Özvardar, çocukların sokak köpeklerine nasıl davranılması gerektiğine ilişkin sorularına, “Sokak köpeklerinden korkmayın ve onlardan kaçmayın. Köpekler, doğaları gereği kaçan şeyleri kovalarlar. Bu onlar için bir çeşit oyundur. Tüm canlılara sevgi ve saygıyla yaklaşırsanız aynı şekilde karşılık görürsünüz. Bir sokak köpeği görürseniz ona kötü davranmayın. Eğer korkuyorsanız, sakin kalmaya çalışın ve yolunuza devam edin. Size saldırmayacaktır” dedi.

Gerçek Gündem

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Beşiktaş’ta köpeğe sarılarak uyuyan çocuk

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde sokakta bir köpeğe sarılarak uyuyan çocuk videosu hem duygulandırdı hem hüzünlendirdi. Sosyal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir