Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / İstanbul’daki Köpekler Uçakla Amerika’ya Taşındı

İstanbul’daki Köpekler Uçakla Amerika’ya Taşındı

İstanbul’da bir barınakta yaşayan 36 köpek, bir hayvansever derneği tarafından ABD’ye götürüldü

2

ABD’de Golden Retriever cinsi köpeklere yardım için kurulan ‘Adopt a Golden’ adlı derneğin başkanı Lauren Genkinger, Türkiye’de sokağa terk edilmiş 36 adet Golden Retriever cinsi köpeği Amerika Birleşik Devletleri’ne naklettiklerini açıkladı. Köpeklerin, İstanbul’daki bir barınaktan alındığı açıklandı. Dernek başkanı Genkinger, barınağın köpekleri ABD’ye nakletmesinin nedeninin, ‘aşırı köpek yoğunluğu’ olduğunu kaydetti. Atlanta kentinde bir köpek barınağının yöneticiliğini yürüten Lauren Genkinger, köpeklerin 19 saatlik bir uçak yolculuğu yapmalarına rağmen yeni yuvalarına adaptasyon sorunu çekmediğini belirtti. Haziran başında yeni sahiplerine teslim edilmesi beklenen 36 köpek, sadece Türkçe komut almaya alışkın oldukları için ilk olarak İngilizce emir alma eğitimine tabi tutulacak. Eğitimlerinin ardından derneğin belirlediği koşullara sahip ailelere verilecek. ‘Adopt a Golden’ derneği ABD’de ve tüm dünyada sahipsiz, hasta ya da zor durumda bulunan köpekleri toplayıp rehabilitasyonunu yaptıktan sonra ömür boyu bakılmak üzere yeni sahiplerine veriliyor.

1

Kendilerini köpeklere adamışlar

Atlanta kentinde faaliyetini sürdüren ‘Adopt a Golden’ organizasyonu, ABD’nin en büyük 4’üncü Golden Retriever barınağı olarak biliniyor. Barınak, bir sene içinde 400’ü aşkın köpeği sokaklardan kurtarıp, yeni sahipler bulmasını sağlıyor. 2013 yılında kurulan ‘Adopt a Golden’, tamamen gönüllülerden oluşuyor. Tam bir köpek aşığı olan yönetici Lauren Genkinger, mutsuz köpek görmeye dayanamadığını, tek amacının köpeklere yardımcı olmak olduğunu belirtiyor.

Vatan

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir