Cuma , Ekim 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Hasta Köpeğe Yardım Eli

Hasta Köpeğe Yardım Eli

Gazi Orman Çiftliği Parkı’nda vatandaşlar tarafından bulunan ve sosyal medya üzerinden yardım çağrısı yapılan talihsiz köpek, veteriner hekimleri tarafından yapılan ilk kontrollerinin ardından tedavisine başlandı.

İstanbul  -  Hasta Köpeğe Yardım Eli

Yenimahalle Belediye ekipleri tarafından belediyeye ait hayvan barınağına getirilen sokak köpeği için yapılan ilk muayene sonucunda ileri derecede uyuz hastalığı olduğu ve arka bacaklarında his kayıpları yaşandığı tespit edildi.

İstanbul  -  Hasta Köpeğe Yardım Eli

Talihsiz köpek hakkında bilgi veren duyarlı vatandaşlara teşekkür eden ve köpeğin sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Yenimahalle Veteriner İşleri Müdürü İlker Çelik; Köpeğin belediye ekipleri tarafından barınağa getirildiğinde durumunun oldukça kötü olduğunu, derhal serum takıp enfeksiyona karşı ilaç tedavisine başladıklarını söyledi.  Köpeğin normal yaşama dönebilmesi için de uzun soluklu tedaviye ihtiyaç olduğunu belirtti.

“ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik yaptıkları çalışmalarıyla insani değerler noktasında her kese örnek olmaya devem edeceklerinin altını çizen Veteriner İlker Çelik,” İlçede yaralı ve bakıma muhtaç hayvanların tedavi ve bakımlarını barınaklarımızda en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.  Cadde ve sokaklarda bulunan sahipsiz, bakıma muhtaç, yaşlı ve sokak hayvanları için tam teşekküllü olarak hizmet veren hayvan barınağımızda, 6 yıl içerisinde 8 bin başıboş hayvan toplanırken, 5 bin 920 sahipsiz hayvan ameliyat edildi. Aşılarında yapıldığı barınakta, 1900 hayvan da sahiplendirilerek yeni evlerine gönderildi” dedi.

İstanbul  -  Hasta Köpeğe Yardım Eli

Günde yaklaşık 100 hayvanın mama ve kamu kurumlarının yemekhanelerinden getirilen yemeklerle düzenli olarak beslendiğine de vurgu yapan Çelik, barınakta 4 veteriner hekim ve 2 araç ile 12 kişilik hayvan toplama ekibinin de görev yaptığının bilgisini verdi.

34volt.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Beşiktaş’ta köpeğe sarılarak uyuyan çocuk

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde sokakta bir köpeğe sarılarak uyuyan çocuk videosu hem duygulandırdı hem hüzünlendirdi. Sosyal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir