Cuma , Ekim 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / “Köpeklere fısıldayan adam” Cesar Millan’dan tavsiyeler

“Köpeklere fısıldayan adam” Cesar Millan’dan tavsiyeler

“Cesar Millan: Acil Yardım 2” başladı. “Köpeklere fısıldayan adam” Cesar Millan ile telefonda sohbet ettik. Hayvanseverler için tavsiye almayı da unutmadık

Cesar Millan, "Köpeklere fısıldayan adam"

Namı diğer “Köpeklere fısıldayan adam” Cesar Millan’ın yeni programı “Acil Yardım”ın ikinci sezonu başladı. Programında ülke ülke gezen Millan, yanına yaklaşmaya cesaret edemeyeceğiniz köpeklerle ilgilenmekle kalmıyor, onları birer süt kuzusuna çevirip sahiplerine teslim ediyor. Hazır yeni sezon başlamışken, ABD’de yaşayan Millan ile telefonda konuştuk.

Yeni sezonda izleyicileri neler bekliyor?
Bu sezonda köpek parklarından evlere, at çiftliklerinden veteriner hekimliklerine kadar pek çok yeri ziyaret ediyorum. Bütün mahalleyi rahatsız eden veya aileyi ayrı düşüren hikâyelerle uğraşıyorum. Tavuk, at, lama gibi hayvanların bile sorunlarıyla ilgileniyorum.

Köpeklerin mutluluğu için neler yapabiliriz?
Köpekler içgüdüseldir, insanlarsa entelektüel, duygusal ve ruhanidir. Enerji her şeydir, hayvanlar enerjiyle iletişim kurar. Köpekler önce hayvandır, sonra tür, ırk ve isimdir. Bir köpeğin duyuları onun gerçekliğini oluşturur; sırayla burun, gözler, kulaklar. Köpekler sosyal hayvanlardır. Bunları unutmadan iletişim kurabilirseniz köpeğiniz dengeli ve mutlu olur.

Birçok insan hevesle hayvan satın alıyor ve bakamayınca onu terk ediyor. Sokaklar evcil hayvan çiftliği. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bir köpekle dostluğunuz 15 seneden fazla sürebilir. O, sıkıldığınızda atabileceğiniz bir eşya parçası değildir. Bu sorumluluğa hazır olduğunuzda enerji seviyenizle aynı veya daha düşük enerjili bir köpek bulun.

Kaç tane hayvan dostunuz var?
Evimde 6 köpeğim var: “Junior” bir pitbull; 2 chihuahua’m var “Taco” ve “Coco” adında; pomeranian’ımın adı Benson; yorkie’m Alfie ve son eklenen bir sarı labrador Bentley… Köpek Psikoloji Merkezi’nde herhangi bir zaman diliminde genelde 20-30 köpeğim oluyor. Ayrıca atlarım, lamalarım, kaplumbağalarım, keçilerim, ördek ve tavuklarım var. Köpek Psikoloji Merkezi’ne sürekli yeni hayvanlar eklemek istiyorum çünkü onlar sahip olabileceğiniz en iyi öğretmenler. Hayat ve sadakat anlamında çok şey öğretiyorlar. n Başarısızlıkla sonuçlanan bir hikâyeniz var mı? Kötü barınak koşullarından gelen 2 köpek ile sorun yaşadım. Nörolojik sorunları vardı ve kötü çiftleştirmelere zorlanmışlardı. Yoksa durumu zorlaştıran asla bir köpek değildir, insandır. Eğer çalıştığım insan, metotlarımı öğrenmeye ve uygulamaya uygun değilse, o köpeğin iyileşmesi mümkün olamaz.

NEREDE? NE ZAMAN?
“Cesar Millan: Acil Yardım 2” her çarşamba, Nat Geo People kanalında.

HaberTürk

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

California ‘petshop’larda satılan hayvanlara kurtarılmış olma şartı getiriyor

New York Times’ın haberine göre, ticari amaçlı hayvan üreticisi ve aracılarına bir darbe olarak, California’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir