Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Eskişehir’de bir haftada 10 köpek zehirlendi

Eskişehir’de bir haftada 10 köpek zehirlendi

Eskişehir’in 75’inci Yıl Mahallesi’nde bir haftada 10 küpeli sokak köpeğinin kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zehirli et yedirilerek telef edildiği öne süren hayvanseverler tepki gösterdi. Zehirlenme olaylarının artması üzerine hayvanseverlerden bazıları sokak köpeklerini evlerinde koruma altına aldı.

Eskişehir'de Bir Haftada 10 Köpek Zehirlendi75’inci Yıl Mahallesi’nde oturan Semra Onal ile Sema Gür, küpeli sokak köpeklerinin birer birer zehirlenerek öldürüldüklerini söyledi. Sema Gür, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi ile işbirliği yapıp bugüne kadar semtlerindeki 500’e yakın sokak köpeğini kısırlaştırdıklarını belirtti. Gür, şöyle devam etti:

“Bu sokak köpeklerine gönüllüler olarak biz sahip çıktık. Küpesiz köpek kalmadı. Herkesin baktığı köpekler var. Benim baktığım 20 tane sokak köpeği var. Ama son günlerde köpekler teker teker ölmeye başladı. Son bir hafta içerisinde 10 köpek öldü. Hayvanları sevmeyenlerden birilerinin köpekleri zehirlediklerini tahmin ediyoruz. Mahallemizde bir cani var. Belediye görevlileri zehirli et bulmuş. Bu zehir 60 saat içerisinde köpekleri eziyet çektirerek öldürüyormuş.”

HAVLAMASINLAR DİYE TASMA ALDIK

Emekli İngilizce öğretmeni Semra Onal da, zehirlenmelerin artması üzerine 4 sokak köpeğini evine aldığını belirtti. Onal, “Ben bu köpekleri sahiplenmek zorunda kaldım çünkü bunları zehirleyeceklerdi. Hayvanlar havlıyor diye şikayetçi olanlar var. Havlama tasması aldık hayvanların boğazına takıyoruz. Elektrikli, pilli havlama tasması takıyoruz. Bunlar havlamayı önlüyor sözde ama hayvanlara işkence” diye konuştu.

Oturdukları 75’inci Yıl Mahallesi’nin köylere yakın olduğunu belirten Semra Onal, “İlçe ve köylerden kamyonlara yüklüyorlar köpekleri, gece buraya bırakıyorlar. Hayvanlar aç ve serseme dönmüş bir vaziyette su arıyor, yemek arıyor, kapılarımıza geliyor. Bunların önlenmesi gerekiyor” dedi.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir