Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Köpeklerin eğitim gösterisine izleyicilerden yoğun ilgi

Köpeklerin eğitim gösterisine izleyicilerden yoğun ilgi

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi tarafından organize edilen eğitim seminerinde Kocaeli Pasteur Köpek Eğitim Merkezi’nin eğitmenleri tarafından öğrencilere yönelik Alman çobanı ve Belçika çobanı cinsi köpeklerle gösteri ve saldırı eğitimi verildi

Köpeklerin eğitim gösterisine izleyicilerden yoğun ilgi
Veteriner Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen eğitime Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güner, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Elmas, fakülte öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Eğitimli köpeklerle gösteri yapan eğitimci Deniz Kamış ve Hasan Akdeniz, temel itaat, ileri itaat, saldırı eğitimi, alan ve badigart koruma eğitimi almış köpeklerle uygulamalı örnekler sundu. Büyük beğeniyle izlenen gösteride eğitimciler talimatlarıyla köpeklerin becerilerini sergilediler. Fakültenin bahçesini dolduran izleyiciler gösteriyi ilgiyle izlediler.
20150430aw399419_02.jpg

Eğitimci Deniz Kamış, “Merkezde kişilerin isteğine göre köpeklere hem özel eğitim hem de ileri itaat, temel itaat, alan koruma gibi temel eğitimler veriyoruz. Tabi bu eğitimler köpeğin karakter yapısının uygunluğuna da bağlı. Kendi yapısına ve cinsine uygun olan eğitimleri veriyoruz” dedi.

Büyük alkış toplayan gösterinin sonunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güner eğitmenlere teşekkür belgesi ve kupa verdi.

Memleket

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir