Perşembe , Eylül 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Fazla sevimli olduğu için polis teşkilatından atılan köpek, okulda işe başladı

Fazla sevimli olduğu için polis teşkilatından atılan köpek, okulda işe başladı

Avustralya’da fazla sevimli bulunduğu için polis teşkilatındaki görevine son verilen labrador cinsi bir köpek, öğrencilerle ilgilenmek üzere okulda ‘işe başladı‘.

ABC kanalının haberine göre Charlie isimli köpek, emniyet teşkilatında ‘rehber köpek‘ olarak eğitildi. Ancak sevimli tavırları ve eğlenceli halleriyle polis teşkilatı için uygun olmadığına karar verilen köpek, emniyetteki görevinden alındı.

Çöp kutuları dahil ilginç bulduğu her şeye burnunu sokan, bulduğu cisimleri kemirmeyi seven ve etrafına neşe saçan köpeğe daha uygun bir iş bulundu. Charlie’nin Bunbury Lisesi’nde endişeli öğrencilerin kaygılarını giderme eğitiminde kullanılmasına karar verildi.

Okulun öğrenci işleri müdürü Tim Fry, öğrencilerin Charlie’yi gördüklerinde mutlu olduğunu söylerken “Charlie bize kritik durumdaki öğrencilere ulaşmamıza ve onlarla iletişim kurmamıza yardımcı oluyor” dedi.

Yeni Asya

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kendisine sarılmak isteyen çocuğun yüzünü ısıran köpeğe verilen ölüm cezası uygulanmalı mı?

İngiltere Hornsea’de büyükanne ve dedesiyle gezmekte olan 21 aylık çocuk, bir bankta sahibiyle birlikte oturan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir