Cuma , Temmuz 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / 6 Bin Kedi ve Köpeğe Kuduz Aşısı Yapıldı

6 Bin Kedi ve Köpeğe Kuduz Aşısı Yapıldı

 

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kuduza karşı başlattığı kampanya kapsamında il genelinde 6 bin kedi ve köpeğe kuduz aşısı yapıldı.

6 Bin Kedi ve Köpeğe Kuduz Aşısı Yapıldı

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, 2015 yılı hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında il genelinde ‘Kuduz Aşılama Kampanyası’ yapıldığını söyledi. Özdemir, Yozgat il genelinde toplam 6 bin köpek ve kediye kuduz aşısı yapıldığını belirterek, ”Bölgemizde kuduz vakalarının yaşanmaması için kedi ve köpekleri aşıladık. Aşılama çalışmalarında aşısız kedi ve köpek kalmaması için vatandaşlarımızda ekiplerimize yardımcı olmuşlardır. İnsan ve hayvan sağlığını tehdit eden bu hastalığa karşı başlatılmış olan kampanya da başarılı sonuç alınmıştır.” dedi.

İl genelindeki sahipli, sahipsiz tüm kedi ve köpeklerin aşılanması için gerekli özenin gösterildiğini vurgulayan Özdemir, “Köylerde bulunan çoban köpekleri ve evlerde beslenilen kedilerin mutlaka aşılarının düzenli olarak yapılması gerekir. Aksi takdirde kuduz ile birlikte diğer bulaşıcı hastalıklarda sahiplerine bulaşabilir. Bu yüzden kedi ve köpek besleyen vatandaşlarımızı daha duyarlı olması gerekir.” diye konuştu.

Haberler.com

 

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir