Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Eminönü’nde Kaçak Hayvan Operasyonu

Eminönü’nde Kaçak Hayvan Operasyonu

Eminönü’nde, yurda kaçak sokulduğu belirlenen ve piyasa değeri yaklaşık 800 bin lira olan 110 papağan, 4 saka, 1 saka melezi, 5 dogo ırkı köpek ele geçirildi.

dogo

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Afrika ile Hindistan’dan yasa dışı yollarla getirilen nesli tükenmekte olan bazı hayvan türlerinin Eminönü’ndeki evcil hayvan satış mağazalarında satıldığını tespit etti. Polis ekipleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul Şube Müdürlüğü görevlileriyle 10 iş yerine baskın düzenledi.

İş yerlerinde, “Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme” (CİTES) kapsamında ithalatı yasak olan ve ülkeye yasa dışı yollarla getirildiği belirlen farklı türlerde 110 papağan, 4 saka, 1 saka melezi ve 5 dogo ırkı köpek bulundu.

ESNAFI ŞAŞIRTAN BASKIN!

Tarihi Mısır Çarşısı’nın yanıbaşında bulunan işyerlerinde ummadıkları anda polisleri karşılarında bulan işyeri sahipleri M.D. (33), K.C. (41). M.Y. (32). S.B. (42). M.S. (24), Ö.Ş. (23), N.C. (49), B.B. (27) İ.Ö. (54) ve Y.C. (43) hakkında adli işlem yapıldı. Hayvanlar, Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

Haberler.com
Sözcü

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir