Benefit’ten yeni yarışma

Köpeğinizi/kedinizi ölümsüzleştirmek ister misiniz?

Benefit Türkiye’nin düzenlediği yeni yarışma, yavru kedi ya da köpeğinizi yeni ambalajlarının üzerinde yer alma şansı veriyor, ve kazananların fotoğraf çekimlerini kendileri yapıyorlar.

Katılmak için Benefit Facebook sayfasına girip yarışma postunun altına Benefit mama ile çekilmiş bir fotoğrafını göndermeniz yeterli. Adını ve yaşadığı şehri eklemeyi de unutmayın!

benefit

 

 

Köpekli tasarım ürünleri

Köpekseverlerin en büyük sıkıntılarından biri de köpek motifli tasarımlar bulmaktır. Kedilerle ilgili çok sayıda ürün olmasına rağmen, köpek deseni bulmakta zorlandığınızı biliyoruz. Bunun için kendinize ya da sevdiklerinize alabileceğiniz dikkat çekici birkaç ürün seçtik. Ve size kolaylık olsun diye de resimlere tıklayınca satın alma sayfasına yönlendirilmesini sağladık.

Keyifli alışverişler :)

 

1. Uyku gözlüğü

uyku

 

Bun Design’da satışta olan bu ürün, gündüz uykusunu sevenler ama aydınlıkta uyuyamayanlar için birebir.

 

 

 

2. Çay süzgeci
cay

 

Sıcak bir bitki çayıyla bu küçük siyah köpek ve bir kitap. Huzurlu ve keyifli saatler geçirmek için güzel bir üçlü.

 

 

 

 

3. Dekoratif kalem
kalem

 

Siz de bizim gibi yazmayı seviyorsanız, masanızın üstünde her an bulundurabileceğiniz bu kalemi çok beğeneceğinizi düşünüyoruz.

 

 

 

 

4. Yüzük tutucu
iksv

 

Alan Wisniewski tarafından tasarlanan bu mini krom kaplama yüzük tutucu, oldukça özel bir parça.

 

 

 

 

5. French bulldog broş
french

 

Bu şık French Bulldog’ları perdelerinize, kıyafetlerinize ya da çantalaranıza takmak için sabırsızlandığınızı biliyoruz.

 

 

 

 

6. Pembe yastık
pink

 

Bir bahar günü kahvaltıdan kalkmış, elinizde kahvenizle şekerleme yapmak istiyorsunuz. Başınızın altında bu yastıktan olduğunu hayal ettik biz.

 

 

 

7. Kolye
kolye

 

Her yaştan kadına çok yakışacak bu kolyeden hepimiz edinip, kolye kardeşliği ilan edelim diyoruz, ne dersiniz? :)

 

 

 

8. Kapı tutucu köpek
westie

 

Suni deriden üretilmiş, bu kum dolu kapı tutucu her evin dekorasyonuna uyacaktır. Ancak köpeğinizle yalnız bırakmamanızı öneririz, kumu temizlemek zor oluyor!

 

 

 

 

9. Modern biblo
biblo

 

İtiraf etmemiz gerekirse, biblolara çok düşkün değilizdir. Fakat bu modern seramik bibloya ba-yıl-dık!

 

 

 

10. Çerçeveli İllüstrasyon
bullterrier

 

İllüstrasyon sever misiniz? Bundan sonra seveceğinize eminiz. Gerek çerçevenin rengi, gerekse köpeğin çizimi, bizim hayranlığımızı kazandı.

 

 

 

 

Yeryüzüne Özgürlük’ten ICAM Protestosu

3-5 Mart İstanbul ICAM “Köpek Nüfusu Yönetimi Konferansı”,
Sokak Hayvanlarınin Tecrit ve Katliam Politikaları için Meşruiyet Sağlama Çabasıdır

İstanbul Kısırkaya’da inşaatı tamamlanmış olan, Pendik’te de yapımına yakında başlanacak olan büyük toplama kampları, bize gösteriyor ki 2012’de 5199 sayılı “Hayvanları Koruma Kanunu” yasa tasarısıyla gündeme gelen sokak hayvanlarının sokaklardan toplanma süreci başlamıştır. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, İstanbul, Kocaeli ve Trabzon’un bu hayvan yok etme politikaları icin “pilot şehirler” olacağına dair sözleri ve şimdi Grand Cevahir Hotel’de yapılacak ICAM’ (Uluslararası Refakatçi Hayvan Yönetimi) “Köpek Nüfusu Yönetimi Konferansı”, sokak hayvanlarına yönelik tecrit ve katliam politikalarının birer göstergesi ve aracıdır.

Yeryüzüne Özgürlük, eylem çağrısı:
Hayvan kontrolcüsü/refahçısı/katliamcısı ICAM, yeryüzünden defol!
Yarın saat 10:30’da Grand Cevahir Otel önündeyiz. Siz de gelin, hayvanların tecride, soykırıma gönderilmesine izin vermeyin!
Etkinlik linki için tıklayınız.

yyyyy

ICAM SENİ TÜRKİYE’DE İSTEMİYORUZ !!

ICAM Kimdir? 
ICAM, çeşitli hayvan refahı ve kontrolü derneklerinin oluşturduğu, sokak hayvanı nüfus kontrolü adı altında sokak hayvanları için soykırım yönünde çalışmalar yapan İngiltere merkezli bir gruptur.

ICAM Neden İstanbulda? 
İlk “Köpek Nüfusu Yönetimi Konferansı”, geçtiğimiz yıl İngiltere’de düzenlenirken ikincisinin İstanbul’da yapılacak olmasi tesadüf değildir. Kısırkaya ve Pendik’te dev ölüm kampları inşa eden devlet ve yerel yonetimler 5199 Yasa tasarısı ile sokak hayvanlarını tecrit ve imha etmeyi planlarken bu konferans, yapılacak olan toplu kıyıma bir meşruiyet sağlama çabasıdır.

ICAM Sponsorları !
Konferansın ana sponsorlarından MDC Exports Ltd. kanca, tuzak, eldiven, kafes gibi hayvan yakalama ekipmankari üreten uluslararası bir şirkettir.

ICAM, Türcü ve Ayrımcı Bir Topluluktur !
Daha “değerli” olarak niteledikleri, cins köpeklere sahiplenme ve yaşam hakkı yönünde farklı muamele yapılmasını savunmaktadır.

ICAM’a Göre Sokak Hayvanları Açlıktan Ölmeye Mahküm Edilmeli !
Bu anlamda Hükümetlere ve STK’lara önerileri: Sokak hayvanlarının beslenme noktalarına erişememeleri için çöp konteynerlerinin kilitlenmesi, geri dönüşüm işçilerine engel olunması ve gönüllü olarak hayvanları besleyen insanların caydırılması, çöp merkezlerinin çitle çevrilmesi.

ICAM, Katliamı Teşvik Etmektedir !
Türkiye’deki yasal düzenlemelerin sağlıklı hayvanların öldürülmesine izin vermiyor oluşu bir eksiklik olarak değerlendirilmekte ve yasa kapsamının sağlıklı sokak hayvanlarınında öldürülebileceği şekilde genişletilmesi önerilmektedir.

ICAM, Hayvan Düşmanlığını Halka Yaymaya Çalışmaktadır !
Düzenlenen “eğitim” programlarında, çocuklara pazarlanan kedi ve köpek türlerini satın almaya teşvik etmekte, sokak hayvanları ise kaçınılması gereken ve hastalık yayan bir tehlike olarak tanımlanmaktadır.

ICAM’dan Türkiye’deki STK’lara Davet Yapılmamıştır !!
285£ katılım ücreti yoluyla gönüllü katılımın yolu da kesilmiştir.

Yeryüzüne Özgürlük

Orman beslemelerine son hız devam

huysuzİstanbul’da hayvanseverlerin çeşitli gruplarda buluşarak, İstanbul ormanlarına terkedilen köpekler için yaptığı mama, sağlık, kulübe yardımları bu Pazar da hız kesmedi.
Bildiğiniz gibi bazı belediyeler sokaklardan topladığı, bazı insanlar da “bakamadığı” köpekleri şehirden uzak ormanlara, ölüme terkediyorlar. Yavru-yaşlı, cins-melez, kısır-hamile demeden ormana bırakılan bu köpeklerin imdadına hayvanseverler yetişiyor.
Siz de Pazar gününüzü gruplardan birine katılarak değerlendirmek, veya malzeme-mama yardımı göndermek isterseniz ya da bir köpek sahiplenmek istiyorsanız, aşağıdaki gruplardan biri ile iletişime geçmenizi öneririz.

Resimlere tıkladığınızda o grubun Facebook sayfasına yönlendirileceksiniz.

huysuz2   ss2bizimcoss1 huysuz1

“Head Pressing” nedir?

Eğer köpeğiniz kafasını duvar gibi sert zeminlere bastırıyorsa ve bu davranış sık tekrarlanıyorsa, sağlık durumunda ciddi bir tehlike olabilir. Bu davranış “head pressing” olarak adlandırılır. Genellikle sinir sisteminde bir hasar ya da nörolojik bir sorun olduğunu işaret eder ve mutlaka bir veteriner kontrolünden geçmelidir.

Head pressing” davranışının nedenleri değişebilir, fakat sık görülenler şunlardır:

– Prosansefalon (ön beyin) sorunlarıhead-press1
– Tümörler
– Karaciğer şantı (karaciğerden geçen kanla ilgili bir hastalık)
– Ciddi zehirlenmeler
– Metabolik sorunlar (Hiponatremi, yani kanda sodyum azlığı gibi)
– Felç
– Ensefalit (beyin iltihabı)
– Kafa travmaları

headpress-7

“Head pressing” olarak adlandırdığımız davranış, kedi ve köpeklerin kafalarını insana ya da başka hayvanlara sürtmeleri olarak anlaşılmamalıdır. Bu davranışa aşağıdaki etkenler de eklenirse, nörolojik bulgu şüphesi artar.

– Daireler şeklinde yürüme
– Reflekslerde bozulma
– Görme problemleri
– Duvarlara bakakalma
– Nöbetler geçirme

Yukarıda saydığımız belirtiler hiçbir zaman hafife alınmamalıdır. İnsanlarda olduğu gibi, erken teşhis hayvanlarda da hayat kurtarır. Köpeğinizde bir tuhaflık sezdiğinizde yapacağınız en iyi şey, güvendiğiniz bir veteriner hekime muayene ettirmektir.

www.dogheirs.com

 

Köpek Nüfusu Yönetimi Konferansı’na Hayvan Özgürlüğü Savunucularından Tepki

İstanbul’da 3-5 Mart tarihleri arasında 1düzenlenecek olan köpek nüfusu yönetimi konferansına hayvan özgürlüğü savunucularından tepki geldi.

Hayvan Özgürlüğü Savunucuları, “İstanbul Kısırkaya’da inşaatı tamamlanan, Pendik’te yapımına yakında başlanacak olan büyük toplama kampları, bize gösteriyor ki 2012’de 5199 sayılı ‘Hayvan Koruma Kanunu” yasa tasarısıyla gündeme gelen sokak hayvanlarının sokaklardan toplanma süreci başlanmıştır. ” dedi.

Hayvan Özgürlüğü Savunucuları, “Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, İstanbul, Kocaeli ve Trabzon’un bu hayvan yok etme politikaları için “pilot şehirler” olacağına dair sözleri  ve şimdi Grand Cevahir Hotel’de yapılacak Uluslararası Refakatçi Hayvan Yönetimi (ICAM) “Köpek Nüfusu Yönetimi Konferansı”, sokak hayvanlarına yönelik tecrit ve katliam politikalarının birer göstergesi ve aracıdır”  açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamaların devamı şöyle:

2

Hırsızlar bu kez köpek mamalarına gözünü dikti

Bursa’da hırsızlar çalıntı otomobil ile sokak hayvanları için kurulan beslenme odaklarından köpek mamalarını çaldı.

bes

Haberin videosu için tıklayınız.

Artan hırsızlık olaylarına karşılık Nilüfer Belediyesi, 36 beslenme odağının bulunduğu yerlere güvenlik kamerası koyacak.  Bursa’nın Nilüfer ilçesinde hırsızlar, sokak hayvanları için kurulan beslenme odaklarındaki köpek mamalarına gözünü dikti. Nilüfer Belediyesi tarafından ilçe genelinde kurulan toplam 36 beslenme odağına dadanan hırsızlar, sokak hayvanları için bırakılan köpek mamalarını çaldı. Beslenme odağından köpek mamalarını çalan hırsızı gören vatandaşlar, durumu Nilüfer Belediyesi ve polise bildirdi. Çalıntı araçla köpek mamalarını çalan hırsızın yakalanması için çalışma başlatılırken, Nilüfer Belediyesi de artan köpek maması hırsızlarına karşılık beslenme odaklarına güvenlik kamerası koyma kararı aldı.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mürsel Büyükçoban, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak tesislerdeki tüm sokak hayvanlarının bakımları ile sokak hayvanlarının yaşamlarını kolaylaştırmak adına ilçe genelinde 36 adet beslenme odağı kurulduğunu söyledi. Büyükçoban, “Beslenme odaklarına her gün çıkan ekiplerimiz, ortalama günde 250 kilo mamayı beslenme odaklarına koyarak sokak hayvanlarımızın beslenmeleri için çalışıyoruz. Son günlerde yaşadığımız üzücü olaylardan birisi de, sokak hayvanları için beslenme odaklarına koyduğumuz mamalarımızı araçlarla gelen bazı şahıslar alıp kendi özel ihtiyaçları için kullanıyorlar, tabiri caizse çalıyorlar” dedi.

BESLENME ODAKLARINA KAMERALI TAKİP
Kendilerine gelen ihbarlarla hukuksal işlemleri yaptıklarını ifade eden Büyükçoban, “Gelen ihbarların arasında köpek maması çalan araçların plakaları da var. Bu gibi durumlara son vermek için beslenme odaklarının çevresinde güvenlik tedbirlerini arttırarak, bu mamalardan medet uman hırsızların da bundan men edilmesine çalışacağız. Beslenme odaklarının etrafına güvenlik kameraları da koyacağız. Sokak hayvanları için sunduğumuz bu imkanları bireysel amaçları için kullanmasınlar. Bu tür hırsızlık olaylarından vazgeçsinler. Çünkü onlar sokak hayvanları için. Hayvanseverlerden beslenme odaklarına sahip çıkmalarını, hatta mama koyarak destek olmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

İHA

Barak Cinsi Av Köpeği, 18 Gün Ölü Yavrularını Karnında Taşımış

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde karnında ölen ve parçalanan iki yavrusu ile 18 gün yaşayan köpek, yapılan operasyonla yeniden hayata döndürüldü.

Düzce ilinden Ereğli ilçesine getirilen bRkve iğne ile gebeliğine son verilen Barak cinsi köpek, 18 gün boyunca karnında ölen ve parçalanan yavrularını taşımış. Köpeğin sahibi 18 gün ateşi yükselen ve şoka giren köpeği Ereğli’ de veteriner Hekim Hüseyin Demircan’ a getirerek tedavisine başlanmasını istedi. Yapılan tetkik ve çekilen röntgen sonrasında anne karnında iki parçalanan yavru olduğunun tespit edilmesiyle köpek ameliyata alınmış. Yapılan ameliyat sonrasında parçalanan iki yavru alınırken, ameliyatın ardından köpek hortumla beslenmiş.

Veteriner hekim Hüseyin Demircan, köpeğin çok zayıf olduğu için ameliyattan kurtulma ümidinin az olduğunu ancak şu anda verdiği yaşam savaşını kazanarak hayata tutunduğunu kaydetti. Köpeğin değerli bir av köpeği olduğunu ifade eden veteriner Hekim Hüseyin Demircan “Bu köpeğimiz Barak cinsi av köpeği. Yaklaşık 25 gün önce bir gebelik yaşamış. Sahibi tarafından iğne yaptırılarak ki bizim çok uyarmamıza rağmen gebelik sonlandırılmış. Yaklaşık 3 ve ya 4 tane ölü yavru doğmuş. Daha sonra rahatsızlanmış ve veteriner hekime götürülmüş. Veteriner hekim kendi bulunduğu ortamın şartlarıyla müdahale etmiş ancak yeterli olamamış. Köpek olaydan yaklaşık 10 gün sonra kliniğimize geldi. Bize geldiğinde 33 derece vücut ısısı vardı. Şokta yarı ölü hali ile geldi. Tedaviye aldık ve röntgen çektik. Röntgende iki yavrunun ölü halde anne karnında parçalanmış olduğunu tespit ettik. Hemen ameliyata aldık. Gördüğünüz gibi çok zayıf. Ameliyatı da kaldırması bir mucize oldu. Ameliyat sonrası hızlı bir iyileşme ve şu anda kendi başına yiyor. Ancak daha önce hortumla besliyorduk. Şimdi sağlığına kavuştu. Bugün sahibine teslim edeceğiz. Bu Barak cinsi av köpeği çok değerli. Sahibi aslında bizlerden özellikle kısırlaştırılmaması için rica etmişti. Ancak maalesef yumurtalıkları parçalanmış, karın zarı iltihaplanmıştı. Çok büyük bir ameliyat geçirdi. Ortalama 17-18 gün ölü yavruları anne karnında taşımış. Çok büyük bir savaş ve mücadele vermiş. Bu mücadeleyi kazandı.” dedi.

İBB’nin Kısırkaya’daki Toplama Kampı’na karşı protesto eylemleri devam ediyor

Etkinlik linki: https://www.facebook.com/events/408763675959038
Tarih: 28 Şubat 2015 Cumartesi / Saat: 13:00
Buluşma yeri: Vezneciler Metro İstasyonu Önü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıyer’in Kısırkaya köyünde inşa ettiği dev hayvan barınağına tepkiler sürüyor. 31 Ocak’ta Kısırkaya’da inşası devam eden bu tesisin önünde protesto düzenleyen hayvan hakları savunucuları, 28 Şubat’ta Saraçhane’deki İBB Başkanlık binası önünde tekrar bir araya gelecek. Mevzuata da aykırı olarak yapılan dev hayvan barınağına uluslararası tepkiler de çığ gibi büyüyor. İsviçre, Almanya, Yunanistan, Rusya’da destek eylemleri ve açıklamaları yapıldı.

Söz konusu tesisin, Başkan Kadir Topbaş’ın kisirkayakampibeyanı ile 20.000 hayvan kapasitelik olacağını, hayvan haklarından uzak bir şekilde faaliyet göstereceğini ve çok kısa bir süre içerisinde bir hayvan tecrit merkezine dönüşeceğini ifade eden hayvan hakları savunucuları, tesisin kapatılması gerektiğini ve hâlihazırda statüsü değiştirilmeyen arazinin ikinci derece SİT alanı olarak kalması gerektiğini söylüyor.

31 Ocak’ta İBB’nin “Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı” önünde toplanan hayvan hakları savunucuları, sembolik olarak tesisin kapısını ve çitlerini sökmüş, bunun İBB’ye bir uyarı niteliğinde olduğunu ifade etmişlerdi. İBB Başkanı Kadir Topbaş, Kısırkaya’daki dev hayvan barınağına benzer bir barınağın da İstanbul’un Anadolu Yakası’nda inşa edileceğini duyurmuştu.

28 Şubat’ta İBB önünde eylem var

Kısırkaya’da inşa edilen tesisin, bölgenin ranta açılması için bir bahane olduğunu savunan Bağımsız Hayvan Özgürlüğü Aktivistleri, Dört Ayaklı Şehir, İstanbul Kent Savunması, Kısırkayalılar Derneği, Kuzey Ormanları Savunması ve Yeryüzüne Özgürlük Derneği, kentsel dönüşüme, bu dönüşüm önemli birer ayağı olarak ormanların yok edilmesini ve imara açılmasını, sokak hayvanlarının toplatılmasına ve şehirden uzaklaştırılmasına karşı çıkan herkesi bir kez daha protestoya çağırıyor.

Aktivistler, Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği’nde belirtilen “geçici hayvan bakımevi arazi seçimi” kriterlerinin hiçbirisini karşılamadığını ve devletin, yargının, mevzuata aykırı bir şekilde inşaatı tamamlanan dev hayvan barınağını görmezden geldiğini belirterek “Birkaç hafta önce, çok sayıda kent, doğa ve yaşam suçu işlenen Kısırkaya tecrit merkezinin önündeydik; buranın nasıl sonuçlar doğuracağını kamuoyuna açıkladık. Aynı endişeleri taşıdığımızı; tek bir hayvanı, tek bir ağacı dâhi gözden çıkarmayacağımızı, bu rant ve soykırım projelerine karşı çıkacağımızı bir kez daha haykırmak için 28 Şubat Cumartesi günü, bu defa İBB’nin Saraçhane’deki başkanlık binası önünde olacağız” açıklamasında bulundu.

TOPLAMA KAMPLARINA ULUSLARARASI TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Yunanistan’da Türk yetkililer, eylemcilerin mektubunu geri çevirdi

18 Şubat Çarşamba günü, Yunanistan’ın başkenti Atina’daki Türkiye Büyükelçiliği önünde toplanan 269Life Greece adlı hayvan hakları örgütü ve Yunanistanlı hayvan hakları savunucuları, söz konusu dev hayvan tecrit merkezini protesto etti. Eylemin sonunda aktivistler, 3 hayvan özgürlüğü/vegan grubun ve 8 hayvan hakları örgütünün imzaladığı ve Kısırkaya’daki dev hayvan barınağının kapatılmasını talep eden mektubu Türkiye Cumhuriyeti Atina Büyükelçisi Kerim Uras’a ulaştırmak istedi ancak Türk yetkililer mektubu geri çevirdi.

Rusya’da polis, eylemcileri konsolosluk binasına yaklaştırmadı

Geçtiğimiz Cuma günü ise, Rusyalı hayvan hakları aktivistleri, Moskova’daki Türkiye Büyükelçiliği önünde toplanmaya çalışmış, Rus polis teşkilâtı tarafından eylemleri engellenmişti. Engelleme üzerine, büyükelçilik binası karşısında pankartlı eylem yapan Alliance For Animals adlı grup, büyükelçiliğe dev hayvan barınağı konusunda mektup ulaştırmak istese de Türk yetkililer mektubu almayı reddetti.
İsviçre ve Almanya: Turist boykotu kampanyası yolda…

İstanbul’dan yapılan toplama kamplarına karşı uluslararası dayanışma çağrısına, İsviçre ve Almanya’dan hayvan hakları örgütleri de kayıtsız kalmadı.Tierschutzbund Zürich ve Animal Welfare Foundation Berlin adlı hayvan özgürlüğü oluşumları, Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ve Bern Büyükelçisi Mehmet Tuğrul Gücük’e dün bir mektup yollayarak İBB’nin toplama kampı projelerinin iptal edilmesini talep etti. Sokak hayvanlarının yok edilmesi anlamına gelen bu projelere devam edilmesi durumunda Avrupalı turistlere Türkiye’ye gitmeme çağrısında bulunarak boykot kampanyası başlatacaklarını da duyurdu.

 

ÇAĞIRICILAR:
BAĞIMSIZ HAYVAN ÖZGÜRLÜĞÜ AKTİVİSTLERİ
DÖRT AYAKLI ŞEHİR
İSTANBUL KENT SAVUNMASI
SARIYER KENT DAYANIŞMASI
KISIRKAYALILAR DERNEĞİ
KUZEY ORMANLARI SAVUNMASI
YERYÜZÜNE ÖZGÜRLÜK DERNEĞİ

Şanslı köpek Sarı

635543963facee39_480x270Çankaya Belediyesi’nin sahipsiz sokak hayvanları için başlattığı “10 Şanslı Proje” kapsamında Çankaya’da bir taksi durağı ilk kez bir köpeği sahiplendi. Tüm sağlık kontrollerinden geçen ve aşılarının tamamını olan sağlıklı hayvanların sahiplenilmesini amaçlayan “Şanslının Şansı Olun” projesi 100. Yıl Taksi Durağı’nda hayat buldu.

Yıllardır aynı bölgede yaşayan 13 yaşındaki kulakları duymayan ‘Sarı’ Çankaya Belediyesi sayesinde yeni yuvasına kavuştu. Toplam 50 araç ve 100’e yakın çalışan ile Çankaya’nın en büyük taksi duraklarından olan 100. Yıl Taksi Durağı çalışanları da sevgilerini bir an olsun eksik etmiyorlar.

Çankaya Belediyesi çalışanlarına kulübe ve kuru mama yardımı için teşekkür eden 100. Yıl Taksi Durağı esnafı, “Sarı kızımız artık yeni yuvasına kavuştu. Özellikle soğuklarda kartondan yapılmış kutunun içinde korumaya çalışıyorduk, o bizim göz bebeğimiz ekmek teknemizi koruyor. Onun da şimdi böyle bir kulübeye sahip olması bizi mutlu etti” dediler.